Spojení příjemného s užitečným - transfer z parkoviště až k letadlu

V dnešním článku bych chtěl upozornit na významný benefit, který nabízí hned několik firem provozujících parkoviště blízko odletové haly v Praze, transfer z parkoviště až k letadlu, který je zdarma. Jeho výhody jistě ocení všichni, kteří se chystají na déle trvající dovolenou letecky a nechtějí se sem trmácet v MHD nebo možná železnicí v budoucnu.

Před několika lety jsem neměl o této možnosti ani páru, dozvěděl jsem se o ní od kamarádů, dnes ji považuji za samozřejmost. Přesto si jí velmi vážím, vždy mi ulehčila život. Hlídaná parkoviště se navíc postarala o můj vůz v době, kdy jsem si užíval dovolenou.

Transfer z parkoviště až k letadlu – zdarma v ceně 700 Kč týdně, někdy i méně

Různé společnosti si účtují za týdenní odstávku automobilu kolem 700 Kč, cena se může lišit podle místa a dalších služeb. Za parkování v centru Prahy jsem často ale platil více. Když k tomu přidáte i bezplatný odvoz, rozhodně neprohloupíte, když tu vůz necháte.

 

A co mi tedy vyrazilo dech?

Hlavně poprvé se mi velmi příjemně poslouchala informace, že se mám přesunout do klimatizovaného autobusu. Odvezli mě i zavazadla v ceně parkovného na odletový terminál, který jsem zrovna potřeboval, a po návratu z prázdnin zase zpět k mému miláčkovi na čtyřech kolech.

Pamatuji si to živě, ten den jsem spěchal, protože jsem trochu zaspal a navíc ještě uvízl v koloně při ranní špičce, zkrátka, veškerá organizace se mi hroutila. Ocenil jsem tak, že jsem nemusel ztrácet cenné vteřiny pěší chůzí, nehledě na velký kufr v mojí ruce.

Ten řidič vám zvedne náladu

Pan řidič, který nás vezl v minibusu, byl velmi příjemný a moc pěkně jsme si celou cestu povídali o životě. Bylo to tedy jen cca 5 minut, připadalo mi ovšem, že jsme probrali spoustu témat.

ČÍST  Pouzdra, obaly a kryty na MacBook Retina 13 – dopřejte si luxus

Byl velice hovorný, tihle řidiči vůbec musí mít zajímavou práci, protože potkávají spoustu různých lidí, vyslechnou tolik individuálních příběhů. To jim alespoň kompenzuje to rutinní přejíždění sem a tam. A já jsem se něco zajímavého před cestou dozvěděl.

Vzhledem ke všem svým přešlapům jsem měl náladu pod psa, ale stačil tenhle několikaminutový rozhovor a hned jsem se na ten život díval nějak líp. To bylo pro mě v té chvíli asi to nejpodstatnější.

Před terminálem mi šofér pomohl ještě s kufrem a já jsem i díky této službě let bez problému stihl, přesto, že na počátku to nebylo vůbec jisté.

Jaké výhody mi z toho parkoviště ještě plynuly?

  • Bezpečně mi pohlídali auto
  • Vše to stálo rozumný peníz
  • Poměr kvalita / cena byl velmi dobrý
  • Mohl jsem platit různými způsoby
  • Obsluhoval mě příjemný personál
  • Byly mi nabídnuty zajímavé doplňkové služby

Alespoň jednou by si to měl užít každý z nás

Tahle kladná zkušenost mi utkvěla v hlavě a připomněla začátky mého cestování. Chtěl jsem vám přiblížit užitečnou službu, o které jste třeba ne všichni z vás věděli a která vám může trochu zpříjemnit první den vaší dovolené.

Co může být přece lepší než její vydařený začátek? A samozřejmě i její konec - především při návratu z dovolené jsem ocenil fakt, že na mě před letištěm čekal odvoz. Stačil jen krátký telefonát těsně po příletu a za malou chvíli si pro mě přijeli. Vracel jsem se z delší cesty mimo Evropu, takže jsem byl kvůli časovému posunu unavený a za tenhle servis vděčný. Moje auto bylo i po dvou týdnech bez jediného škrábnutí také v pořádku.

I Vám přeji podobný zážitek. Třeba jste ho už také měli, proto budu rád, když se o něj se mnou podělíte v sekci komentářů pod článkem. Nebo to vidíte úplně jinak?  Uvítám jiný pohled, který na toto téma máte. Přeji bezpečnou cestu.

ČÍST  Několik tipů a triků při parkování u letiště v Ostravě

Mohlo by se vám také líbit