Jak zlevnit drahou dovolenou - parkování u letiště zdarma!

Vždy, když se mě někdo zeptal, jestli nechci něco zadarmo, zpozorněl jsem, co třeba takové parkování u letiště zdarma? Kdo by si to nenechal líbit ve světě, kde platíme někdy i za to, že dýcháme vzduch.

Úplně každý z nás se někdy může dostat do situace, kdy se mu nějaká ta úspora za parkovné vyplatí.

 • Rodiny s dětmi
 • Parta přátel, kteří spolu cestují
 • Kamarád, co vás sem jede vyzvednout
 • Lidé dojíždějící za prací do zahraničí
 • Zaměstnanci létající na služební cesty

Já osobně jsem dříve ještě tolik necestoval a neměl na letiště často namířeno. Maximálně jsem někdy využíval bezplatných 15 minut stání před terminálem, jehož podmínky se dnes beztak trochu mění. Postupně se ale množily případy, kdy jsem musel svoje auto nechat po dobu dovolené někde stát. Jenže poplatky na letišti jsou hodně mastné a já jsem rozhodně nechtěl dále provětrávat svoji peněženku, jen co mě stála ta letenka!

Říkal jsem si, nemohl bych to prostě někde nechat jen tak?

Parkování u letiště zdarma - těch 700 Kč nebo 200 euro se může hodit

Být informovaný se určitě vyplatí. Zejména v zahraničí se může tahle záležitost hodně prodražit, jednou jsem za stání na vídeňském letišti musel zaplatit 200 eur za několikadenní parkovné. To jsou peníze, které jsem místo toho mohl investovat do zážitků na dovolené. Je už rozdíl tyhle peníze mít, nebo nemít.

Ve Frankfurtu mě to sice vyšlo o něco laciněji, ale v blízkém městě Kelterbach jsem mohl auto nechat zcela zdarma. Kdybych to tak věděl dříve!

Jaké máte tedy možnosti?

Například u Letiště Václava Havla v Praze existuje celá řada míst, kde lze váš klenot na kolech nechat, třeba příznačně…v ulici U Letiště.

ČÍST  Vystouplé bradavky u mužů: co je způsobuje a jak problém řešit?

Vím ale z vyprávění, že pokud jim někdo neustále parkuje před domem, mají toho místní obyvatelé už dost. Všeho zkrátka moc škodí!

Jeden můj kamarád mi říkal, že mu někdo vypustil pneumatiky. To se samozřejmě může stát kdekoli a pachatelem nemusel být zrovna místní, nicméně je lepší nic nepodcenit.

Proto je možná jistější postavit auto před nějaké z blízkých obchodních center, bývá tu také zpravidla více místa. Asi bych raději chtěl najít své auto v takovém stavu, v jakém jsem ho před dovolenou někde zanechal.

Neobvyklý benefit

Tak, jak se cestovní kanceláře v rámci zvyšující se konkurence perou o klienty, předhánějí se také v různých benefitech. Jedním z velmi zajímavých z tohoto pohledu může být nabídka dlouhodobého stání zdarma na hlídaném parkovišti v případě cesty s nějakou cestovní kanceláří. Pokud máte takto organizovanou dovolenou, lze při konečném rozhodování přihlédnout právě i k tomuto kritériu.

Výhody, které toto parkování přináší

 • Žádné poplatky
 • Blízkost letiště (možnost dojet zbytek cesty MHD, v některých případech i dojít pěšky)
 • Více alternativ na výběr

Pozor na bezpečnost auta

Jak už jsem řekl, parkování zdarma je skvělá věc, které vám může ušetřit spoustu peněz, které se rozhodně neztratí. Přesto je na místě určitá obezřetnost. Můžeme tak jednoduchými fígly/opatřeními zabránit zbytečným nepříjemnostem (dát odkaz):

 1. Použijte páku nebo zámek na volant
 2. Sofistikovanější elektronické zařízení / tlačítko někde uvnitř auta, které zloději prostě znemožní odjet
 3. Použití imobilizéru

Alespoň jednou za život to může pomoci každému!

Cílem tohoto článku bylo podělit se s vámi čtenáři o svoje zkušenosti a poradit některé vychytávky, jak zcela zdarma a přitom bezpečně nechat svůj vůz blízko odletové haly letiště. Věřím, že po jeho přečtení budete mít více informací a neuděláte stejné chyby jako já na začátku a že se vám budou ušetřené peníze hodit jinde. Pokud máte podobné nebo naopak odlišné zážitky, budu velmi rád, když se o nich zmíníte v komentářích pod textem.

ČÍST  Lákají vás inzeráty na prodej chaty u řeky? Jaké jsou výhody a nevýhody vlastnictví takové nemovitosti

Mohlo by se vám také líbit