Několik tipů a triků při parkování u letiště v Ostravě

V tomto článku přibližuji svoji jedinou zkušenost s parkováním u letiště v Ostravě. Přesto, že se odtud jezdí do různých destinací, provoz na ostravském letišti spíše stagnuje. Když už sem ale i tak máte cestu autem, jako já před několika lety, určitě se vám hodí znát některé informace ohledně možností dlouhodobějšího stání v blízkosti odletového terminálu. Můžete se tak připravit na situace, které byste ani nečekali, že vás zde mohou zaskočit.

Zdejší vytížení není takové jako v metropoli, i tak je toto téma aktuální. Není tu navíc tolik možností, z nichž byste mohli vybírat, a to může být podstatou celého problému. Proto je dobré věnovat přípravě trochu času.

Jaké alternativy tedy máme?

  • Dlouhodobé stání přímo u odletové haly – osobně zkušenost nemám, ale od známých vím, že se dá auto pro tyto účely nechat na jednom ze tří parkovišť. Již tradičně je ovšem za nejvyšší ceny s celodenním dohledem pouze během léta
  • Parkování v blízkosti letiště – tohle jsem využil a měl štěstí díky speciální akci cestovní kanceláře; obecně řečeno Vám zkrátka specializované firmy na několik dní za poplatek pronajmou místo pro Vaši čtyřkolku, eventuálně s nějakým extra servisem

Co si pohlídat?

  • Rezervujte včas – navzdory menšímu počtu letů není dobré dostupnost míst k stání podcenit, zejména v době letních dovolených
  • Počítejte s menší nabídkou doplňkových služeb než v metropoli
  • Neztraťte parkovací lístek, jako se to podařilo mně!
  • Poměřujte cenu vs. kvalitu, dobré je si probrat několik možných alternativ
  • Jedete s cestovkou? Možná vás to vyjde levněji – některé totiž umožňují parkování ve vlastních prostorách, případně můžete jejich vouchery předložit na parkovišti, to byl i můj případ. Cestovky vůbec pořádají mnoho slevových akcí různého typu.
  • Čas od času se mohou také objevit časově omezené akce, např. 50 Kč/den. Já jsem takové štěstí bohužel neměl.
ČÍST  Jak zhubnout 20 kg za 6 měsíců - od plánování k úspěchu

Spíš jezdím sám, cestovka se mi ale vyplatila

Většinou dávám přednost cestování na vlastní triko, v tomto případě jsem ale zvolil cestovku. Šlo o odlet do italského Bergama, a protože to bylo relativně nedávno, měl jsem již zkušenost se stáním u Ruzyně. Zjistil jsem si všechny potřebné informace s velkým předstihem, abych neměl nějaké problémy.

Moc mě potěšilo, když jsem přišel na to, že na některých místech u Ostravy Mošnova lze nechat auto se slevou v případě předložení voucheru i z mojí cestovní kanceláře. Dostal jsem 30% slevu.

Ztráta parkovacího lístku mě mohla finančně bolet. Neztraťte ho i vy!

Co jsem ušetřil, to jsem vlastní nepozorností mohl zase promrhat. Dovolená v Itálii se vydařila, auto jsem našel v nejlepším pořádku a těšil se už, jak se v něm vydám k domovu.  Jenže závora mě z areálu nechtěla pustit a já ne a ne najít parkovací lístek. Zřejmě jsem ho musel ztratit mezi všemi účtenkami z dovolené, určitě víte, kolik jich tam dostanete.

Hrozila mi pokuta 2000 Kč!

Naštěstí tu byl zaměstnanec firmy, kterému jsem celou situaci vysvětlil. Nebylo jednoduché ho přesvědčit, aby mi otevřel závoru ručně. On sám mohl mít problémy u nadřízených, kdyby se zjistilo, že mě nechal odjet a pokutu nenaúčtoval.

Vzhledem k tomu, že jsem byl v jejich databázi a neměl s autem žádný jiný problém, tak nakonec přimhouřil oko.

Ještě, že nám nevládnou stroje, jsem si říkal!

Nelze se ale vždy spoléhat na něčí velkorysost. Opatrnosti proto není nikdy dost.

Rozhodně tuto službu využijte

Můj příběh se šťastným koncem Vás rozhodně nemá odradit od toho u ostravského letiště parkovat. Právě naopak, tahle služba vám může velmi pomoci, chtěl jsem ale upozornit i na to, čeho se vyvarovat. Pevně věřím, že po přečtení článku budete na Slezsko připraveni!

ČÍST  Jak si vybrat správný salon pro kvalitně prodloužené řasy?

Chtěli byste se zapojit do diskuze nad tímto tématem? Budu jedině rád, když mi napíšete svůj příspěvek do kolonky dole. Šťastnou cestu a bezpečný návrat!

Mohlo by se vám také líbit