Parkování na letišti v Buenos Aires s dlouhodobou slevou

Před rokem jsme s kamarádem vyrazili do Buenos Aires a chtěli využít dlouhodobou slevu za ponechání auta na jednom z parkovišť na místním mezinárodním letišti. Rád bych Vám vyprávěl, jak to celé funguje, abyste tenhle benefit mohli uplatnit, když se tu náhodou ocitnete, zejména na služební cestě.

Říkáte si, proč tu píšu o Argentině? Měl bych přece jen zůstat v našich zeměpisných šířkách. Já sám jsem se ale divil, kolik Čechů do Argentiny jezdí a jak popularita tohoto regionu roste. Dobrý tip v takhle exotické zemi proto není na škodu.

Auto jsme si půjčili přímo na letišti a tam ho mohli také vrátit. Odlétali jsme pak totiž úplně na jih. O deset dní později jsme ho ale ještě měli využít a spočítali si, že nás vyjde levněji ho tam nechat zaparkované. Na tomto řešení jsme vydělali díky zajímavé výhodě!

Dlouhodobá sleva není zadarmo

Jistě, jakýkoli benefit je poskytován zpravidla jen za určitých podmínek. V našem případě to bylo vlastnictví kreditní karty. A musím přiznat, že byla kamarádova, ne moje, já mám pouze debitku.

Kreditku v mém okolí zas tolik lidí nepoužívá. Výdaje na služebních cestách se jí hradí ale celkem běžně. Myslím proto, že vcelku mnoho z vás by příjemná výhoda s ní spojená mohla zajímat.

O co tedy jde?

Benefit se vyplatí jen tehdy, pokud hodláte na parkovišti stát osm dní nebo déle. Při zaplacení kreditkou vám automat nebo příslušný zaměstnanec vystaví osmidenní slevový kupon.

Lidská síla pro mě byla vždy důvěryhodnější, vřele bych ji doporučoval. Věřím, že i přes rozvoj strojů, bude lidský faktor stále potřeba. Co kdyby se třeba karta v automatu zasekla?

Živý člověk je pro tyto situace vždy lepší než stroj. V případě nějakého problému nám ho mohl pomoci vyřešit a vyjasnit nám také specifika této slevy.

ČÍST  Jak zlevnit drahou dovolenou - parkování u letiště zdarma!

Základy španělštiny výhodou, získáte si je

Znalost angličtiny je v případě pracovníka letiště samozřejmostí, v tomto regionu jsou s ní ale přece jen trochu na štíru. Pokud tedy umíte alespoň základy španělštiny, pak vám dá možná slevu i na to, co by neměl. J Já jsem španělsky naštěstí mluvil. Měli jsme to s kamarádem rozdělené jako Tuček se Šlajsem ve filmu Marečku, podejte mi pero: „Já podávám pero, ty podáváš tabulky!“ Mirek měl kartu, já znalosti španělštiny.

Na čem jsme vydělali?

Denní sazba byla 390 ARS (cca 420 Kč), za deset dní bychom tedy normálně platili 3900 ARS.

Osmidenní kupon pro nás ovšem znamenal fakt, že v konečném součtu nám účtovali jen dva dny, tedy 780 ARS. Od té doby se kurz argentinského pesa ke koruně ovšem docela podstatně změnil, dnes by to pro nás bylo mnohem méně výhodné.

Při vyzvednutí auta jsme ho museli předložit a zbytek sumy (3 120 ARS) nám byl vrácen v hotovosti nebo později na účet podle naší libosti. Vybrali jsme si hotovost.

Největším úkolem naší cesty po jihu bylo tedy tento doklad neztratit.

Obsluhoval nás sympatický chlapík, účtenku si od nás vzal, zkontroloval kreditku a vyplatil zpět peníze. Každý z nás měl tak k dispozici přibližně 1800 Kč v přepočtu navíc na pokračování naší cesty po severu země.

To se nám, kteří cestujeme levně, velmi vyplatilo.

Shrnutí výhod

  • Parkovné platíte až od devátého dne
  • Máte možnost využít obojí, automat i pracovníka letiště k asistenci
  • Dostane se vám příjemného jednání a vyjasnění všech aspektů slevy
  • Dobrá vychytávka se ve vzdálené zemi vždy hodí
  • Vaší firmě můžete ušetřit na služební cestě spoustu peněz
ČÍST  Lákají vás inzeráty na prodej chaty u řeky? Jaké jsou výhody a nevýhody vlastnictví takové nemovitosti

V tomhle článku jsem chtěl sdělit svoji osobní pozitivní zkušenost, kterou jsem měl s dlouhodobou slevou navázanou na kreditní kartu při parkování na letišti v Buenos Aires. Jestli budete mít někdy namířeno do Argentiny, určitě na tuhle možnost myslete. Nevýhodný kurz pesa se může opět překlopit na příznivou stranu. V takové exotice je i tak každá

koruna, tedy každé peso dobré.

Nebo jste tu už byli? Přihodilo se Vám něco podobného? Rád si Váš příběh přečtu v komentářích pod článkem.

Mohlo by se vám také líbit