Hlídaná parkoviště v okolí letiště Vám mohou poskytnout řadu vítaných služeb navíc

Při parkování u letiště si lze vybrat z široké palety služeb navíc. Ty dokáží někdy ušetřit spoustu starostí všem, kdo zde svoje auto nechají! Chci se s Vámi podělit o servisy, kterých se mému kamarádovi na čtyřech kolech v minulosti dostalo. Já jsem se v tom samém čase snažil najít cestu na pláž v nějaké vzdálené exotické zemi.

Samozřejmě, že nejsme všichni stejní, a tak každému vyhovuje něco jiného, vyberou si ale určitě všichni.

Mě při výběru firmy, které jsem svůj vůz svěřil, vždy přesvědčil zdánlivě malý detail, např. to, zda mi zde budou schopni vyměnit pneumatiku.

Služby navíc se mohou hodit především u staršího vozu

Když jsem teprve začínal jezdit do zahraničí, neměl jsem rozhodně zbrusu nové auto. Byl jsem prostě chudý student, který sem přijel ve staré ojetině.

Ojetý automobil si spíše bude žádat nějakou extra péči než ten, který jste přivezli nablýskaný přímo z prodejny, nemyslíte?

Kdybych měl nové auto, možná bych si tehdy rozmyslel, jestli ho tu vůbec mám nechat stát. Svou podstatou se totiž držím hesla „opatrnosti není nikdy dost“.

Nějakou popelnici mi ale asi nikdo moc krást nebude, říkal jsem si. Můžu ji tady deset dní nechat a pak si ji vyzvednout.

Pojištění monitorovaného areálu ušetří starosti

Ani o svoje staré auto jsem ale nechtěl přijít, proto jsem se už od první chvíle zajímal o to, zda je jeho dočasný domov pojištěn proti krádeži, eventuálně proti poškození, poškrábání apod. Od těch, které nebyly, jsem se držel dál.

Je také dobré, když je areál dlouhodobě monitorován, ideálně 24 hodin denně, alespoň třeba v letních měsících, kdy se na dovolené jezdí nejčastěji. Nikomu by se nejspíš nechtělo případnou škodu hradit z vlastní kapsy. Znáte to, 99x se nic nestane, posté ano.

ČÍST  Spojení příjemného s užitečným - transfer z parkoviště až k letadlu

Jaké další benefity zvážit?

Pojištění a dohled jsou věci, které by neměly chybět v portfoliu žádného provozovatele parkoviště. I dnes je bohužel opak pravdou, přesto se situace zlepšuje.  Výčet benefitů těmito dvěma však zdaleka nekončí. Jaké jsou tedy další služby, jejichž přítomnost v nabídce je pro mě plus?

  • Pneuservis
  • Vyčištění vnitřku vozu
  • Umytí auta
  • Kryté stání
  • Bezplatný převoz na letiště a zpět (dnes skoro samozřejmost)

Obutí je základ, jako u člověka

Pneumatiky občas potřebuje dohustit každý. Přeměření vzorku nebo  i jejich výměna je také vítaná, pokud se nachýlí jejich čas. Určitě všichni víme, jak je tohle přezouvání zdlouhavé, zejména když ho děláme komplet. Pamatuji si, jak jsme já a můj otec používali i prkénka z půdy, abychom auto nadzvedli. Měli jsme tehdy jen jednoduchý hever.

Vyčištění vnitřku vozu a umytí vnějšku, to vše pod střechou

Toto je něco, co mi vždy spoustu nepříjemné práce usnadnilo. Vždy jsem byl rád, že zas jednou nemusím luxovat ty věčně zašpiněné podložky pod nohy. K čištění interiéru navíc používají speciální metody, které se alespoň tváří sofistikovaně J.

Umytím auta jsem navíc ušetřil jednu cestu do myčky nebo svépomoc.

K čemu by to ale bylo, kdyby druhý den zmoklo nebo v zimě dokonce zamrzlo? Kryté stání je proto velikou výhodou parkovišť, která jím disponují. Povětrnostní podmínky mohou výrazně ovlivnit i provoz samotného letiště, tím spíše pak blízkého parkoviště.

Stačí jen málo

Většinou nemusíte udělat nic jiného, než si podle Vašich kritérií a potřeb vybrat tu správnou společnost a včas si u ní zamluvit místo a služby, které nad samotné stání nabízí. Ušetříte si tak třeba jednu cestu do autoservisu.

Zdůrazňuji nutnost včasné rezervace, protože někdy bývá opravdu plno. Mluvím ze zkušenosti a vlastních začátečnických chyb.

ČÍST  Jak zhubnout 20 kg za 6 měsíců - od plánování k úspěchu

Pokud máte pocit, že jsem v článku na něco zapomněl a chtěli byste na to poukázat, napište mi prosím do komentářů ve spodní části stránky. Váš názor mě zajímá! Teď se Vaše auto už bude snad mít jako v bavlnce.

Přeji příjemné parkování!

Mohlo by se vám také líbit