Jaké jsou největší výhody přírodní kosmetiky

Přírodní kosmetické přípravky jsou pro tělo, pleť a vlasy velmi prospěšné. Lidská kůže  je největším  lidským orgánem a slouží jako štít chránící vnitřní orgány, kosti, tkáně i žlázy nejen před mechanickým poškozením, ale také před škodlivými účinky látek, kterým je vystavena, ať už volně z ovzduší nebo aplikací kosmetiky na ni. Díky obsahu přírodních a pečujících ingrediencí v přírodní kosmetice se pokožkou do lidského těla nedostanou škodlivé látky jako v případě použití kosmetiky s obsahem látek nepřirozených pro tělo (silikony, parabeny, sulfáty...). 

 

Tyto se při hromadění v těle mohou stát toxickými, čili jedy. Přírodní kosmetika obsahuje přísady s prokázanými pozitivními účinky na kůži celého těla, včetně vlasů. Promyšlená kombinace účinných bylin nemá pouze kosmetický efekt, ale často může i pomoci léčit některé kožní a vlasové problémy. 

 

Přírodní přísady (listy, kořeny, květy, ovoce, ořechy...) navíc pleti dodávají potřebné živiny, ochranu a péči. Také esenciální oleje řady rostlin mohou přinést překvapivě pozitivní výsledky.

 

 

Proč doporučujeme přírodní kosmetiku pro osobní péči?

 

  • Lidská kůže je největším lidským orgánem, jejím prostřednictvím se do těla plošně absorbují veškeré látky z okolí (ovzduší, voda atd.), a to včetně nechtěných látek. Stejně tak látky, jež jsou obsaženy v kosmetických přípravcích. Tak, jako se kůží do těla vstřebávají hormony z antikoncepčních náplastí či látky z náplastí na odvykání kouření, stejným principem se do našeho těla dostávají látky z kosmetiky. Jsme přesvědčeni o skutečnosti, že ani na lidskou pokožku a vlasy syntetické látky z běžně dostupné kosmetiky nepatří, i když by se mělo jednat o malé koncentrace takových látek v kosmetice (používají-li se tyto látky do domácích čistících přípravků na podlahy, koupelny, okna, dále do automobilového a jiných průmyslů...pak ani v malých koncentracích nemají být používány na lidské tělo) . Je zcela zbytečné tyto ropné a syntetické látky používat a umožňovat tak jejich  případnou toxicitu v lidském těle, rozvoj alergií apod. Je to velmi podobné jako s jídlem. Z konzervovaných fazolí, párků z mouky a zbytků strojově opracovaného "masa" a dalších napodobenin jídla není možné připravit steak z lososa s bylinkami, rýží a čerstvou zeleninou. To platí i v kosmetice v případě umělých napodobenin přísad složení kosmetických výrobků.
ČÍST  Hledáte pronájem bytu v Olomouci? Máme pro vás pár důležitých informací!

 

  • Pravá přírodní kosmetika má pro lidské tělo velmi přirozené složení a to na základě dlouhodobého zkoumání a používaných bylin, olejů z květů, nebo ovocných výtažků. Tyto látky mají čistý přírodní původ, stejně jako sám člověk. Receptury a zkušenosti z přírodní kosmetiky jsou předávány z generace na generaci již po řadu  tisíciletí. Pouze takto osvědčené postupy v péči o lidskou pokožku a vlasy nejsou pro naše tělo škodlivé a zbytečně zatěžující. 

 

  • Platíte především za vysoce kvalitní produkty, k jejichž výrobě výrobci používají drahé a čisté ingredience. Hodnota těchto produktů tedy spočívá ve špičkové jakosti surovin a šetrném zpracování. Převážnou část ceny tvoří vysoce kvalitní suroviny, nikoliv masově komerční reklama na produkty z levných a syntetických napodobenin přísad.

 

  • Přírodní kosmetika v naší nabídce není testována na zvířatech. Existují jisté etické hranice, které by již v dnešní době měl člověk respektovat.

 

  • Certifikáty kvality (především USDA Organic a BDIH) zaručují, že se jedná skutečně o pravou, čistou a špičkovou přírodní kosmetiku, nikoliv pouze o "rádoby" přírodní kosmetiku.

 

  • Pravá přírodní kosmetika obsahuje jen látky rostlinného, případně živočišného původu (např. med, propolis). Tím není škodlivá vůči životnímu prostředí, včetně spodních vod a je biologicky odbouratelná. Obaly kosmetických výrobků jsou z recyklovaných a recyklovatelných materiálů. I malá osobní iniciativa v tomto ohledu je důležitá...

 

A jak jste na tom vy? Používáte přírodní kosmetiku, nebo zůstáváte u kosmetiky klasické?

Mohlo by se vám také líbit